Start
Tutaj kupisz mapę Jury
 
Witaj na Jurze
  • Witaj na Jurze, w krainie skał wapiennych, jaskiń, zamków, lasów, piasków i wspaniałych krajobrazów. Drugiego tak atrakcyjnego miejsca w Polsce nie znajdziesz. Na przestrzeni stukilkudziesięciu kilometrów, głównie pomiędzy Krakowem a Częstochową, a także w okolicy Wielunia znajdziesz wszystko co zachęci Cię by uprawiać turystykę pieszą i rowerową. 
 
  • Niniejsza strona zawiera zestaw tras dla każdego pozwalających miło i ciekawie spędzić czas na Jurze. Spora część tras jest autorskich i nie prowadzi ogólnie znanymi szlakami. To umożliwia głębsze poznanie Jury, jakby ponad tym co jest dostępne w popularnych przewodnikach.
 
  • Zachęcam również do zapoznania się z działem GPS, który nieco objaśni laikom do czego taki system nawigacji służy. Bardziej doświadczonym, dzięki zamieszczonych do ściągnięcia trasom pozwoli na bezbłędne dojście do celu po drogach i bezdrożach Jury.
 
  • Czym byłaby strona o Jurze bez zdjęć pokazujących piękno jej krajobrazu?
    By zachęcić osoby, które nigdy nie były na Jurze, jak i te, które chcą powspominać jurajskie eskapady przygotowano galerię zdjęć. Galeria ta jest podzielona tematycznie.
 
  • Dodatkową atrakcją tej strony jest dział mapowy, a w szczególności unikalne trójwymiarowe modele obrazujące ukształtowanie terenu Jury. Oprócz tego samouczek pt. "Jak zrobić samodzielnie mapę". Mapki na tej stronie są autorstwa wydawnictwa Compass z Krakowa. Każdy szanujący się turysta powinien zakupić takie mapy u nich.
 
  • Dla chętnych podyskutować o Jurze zapraszamy na forum jurajskie, będące wspólną inicjatywą czołowych jurajskich portali.
    Dzięki temu forum możesz poznać ciekawych ludzi, zadać pytania i rozwiązywać zagadki.
 
 
BlueBusiness by luka@kujawa.biz